Дмитро Виноградов: «Хто купить обленерго за 1 гривню?..»

27.03.2016 23:55
По материалам: v4asno.com
Дмитро Виноградов: «Хто купить обленерго за 1 гривню?..»

Керівник Аналітичного центру Інституту досліджень інвестиційної привабливості та економічного розвитку Дмитро Виноградов – про відродження на Черкащині старих «схем» 90-х.

– Ця схема виникла у деяких підприємливих мізках після виходу Постанови КМУ від 04.06.2015 №375, якою затверджувались Порядок та умови надання у 2015 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості із різниці у тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, тощо. Нічого особливого – раніше відповідні постанови на кшталт цієї уже приймались.

Проте, саме після неї «Черкасиобленерго» несподівано почало нарощувати борги, «перекуповувати» борги інших підприємств, визначених у Постанові КМУ від 04.06.2015 №375, наприклад – у водоканалів. Звичайно все це проходило «цивілізованим» шляхом через переуступку третім сторонам боргів споживачів електроенергії (стара і майже забута схема 90-х). Схема не спрацювала, хтось із кимось не домовився, але борги лишились. Більше того – борги зростають, а (з урахуванням штрафних санкцій та пені, передбачених чинним законодавством за порушення строків сплати ПДВ) сума, необхідна для поновлення нормального проведення розрахунків зростає у 2,5 – 3 рази.

Як врятувати ситуацію?..
Улітку цього року має відбутися чергова спроба приватизації ПАТ «Черкасиобленерго». Згідно із планом приватизації Фонду держмайна України на 2016 рік, на фондовій біржі у липні має бути продано 46% акцій черкаського підприємства-монополіста. Щоправда, до цього Кабмін ще має ухвалити рішення про умови його продажу. А тут – раптове «невеличке» ускладнення – у вигляді боргових зобов’язань у кілька сотень мільйонів гривень. Чим не привід поторгуватися? І кількість бажаючих на участь у приватизації значно скоротиться… Переконаний: за бажання, компетентним органам у цьому напрямку буде над чим попрацювати. Одне можна констатувати беззаперечно… На жаль, за останні півтора року Черкащина перетворилась на полігон, де випробовуються різноманітні схеми, пов’язані з «не зовсім прозорим» освоєнням бюджетних коштів.

Горячие новости

При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на cityband.com.ua обязательна. А также