Експерт розповів про шанси України не повертати «кредит Януковича»

08.03.2016 18:55
По материалам: gazeta.ua
Експерт розповів про шанси України не повертати «кредит Януковича»

У міжнародних судах Україна має висувати Росії зустрічні позови. І це буде найбільш дієвою стратегію відтягнути виплату 3-мільярдного «кредиту Януковича». Бо найближчим часом повернути таку суму боргу Україна не зможе.

Про це розповів колишній міністр фінансів Віктор Суслов.

«Бачу дві стратегії, за якими можна діяти у Лондонському суді. По-перше, Україна може подати зустрічні претензії. І так покрити борг перед Росією. Наприклад, можна стягнути з росіян компенсацію за Крим, за зруйнований Донбас та недоотриману торгову вигоду. Але треба буде визнати Крим російським. А цього краще не робити, бо ми вважаємо Крим анексованим», — каже він.

Друга стратегія — визнати кредит не державним, а приватним. Є можливість довести, що колишній президент Віктор Янукович витратив гроші на власні потреби. У такому разі повертати гроші буде Янукович, вважає експерт.

«Але складно заперечувати факт отримання кредиту. Це не був хабар Януковичу, бо кредит оформлювали, як міжнародну позику. Угоду підписували міністри фінансів з обох боків. Гроші зарахували у державний бюджет. До того ж МВФ уже визнав борг державним. Стратегія провальна і майже немає шансів на виграш. Але вона допоможе затягнути час», — каже Суслов.

Він говорить, що виграти суд майже неможливо.

«Перспективи невтішні. Рано чи пізно доведеться повертати борг. Але уряд намагається відтягнути виплати у часі. Суд може тривати роками. Схожий шлях проходила Аргентина, яка 2001 року заморозила виплати боргів. Але нещодавно, через 15 років, її змусили почати виплати», — нагадав він.

Нагадаємо, українська влада готує стратегію до судового розгляду з Російською Федерацією у Високому суді Лондона. Займається цим міністр фінансів Наталія Яресько. Деталі підготовки не розголошують.

У 2013 році Віктор Янукович планував позичити у Росії 15 мільярдів доларів. Але встиг взяти тільки 3 мільярди.

Горячие новости

При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на cityband.com.ua обязательна. А также