Підвищення тарифів на електроенергію необгрунтоване – експерт

07.03.2016 23:55
По материалам: ua-ekonomist.com
Підвищення тарифів на електроенергію необгрунтоване – експерт

Сьогоднішні тарифи на електроенергію є економічно необґрунтованими. Таку думку висловив директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН України Валентин Землянський в ефірі телеканалу NewsOne.

«Передбачалося, що при підвищенні тарифів буде відбуватися реформування ринку електроенергії, тобто введені нові правила, буде підвищуватися якість послуг, споживачі в особі населення отримають можливість вибору між постачальниками. На жаль, нічого не сталося — по суті у нас працює та ж система, що і два роки тому, а по факту ми платимо за електроенергію більш ніж в три рази вищу ціну», — сказав експерт.

На думку В. Землянського, попередні етапи підвищення тарифів на електроенергію можна було обґрунтувати з точки зору економіки, але з урахуванням нинішньої економічної ситуації в країні говорити про доцільність їх підвищення не можна.

«Гроші, які йдуть від підвищених тарифів, повинні були спрямовуватися на модернізацію мереж, на модернізацію генерації. Сьогодні ми бачимо, що держава в основному ці гроші направляє в бюджет, тому що по тим тарифам, за якими сьогодні живе і атомна генерація, не кажучи вже про теплову, яка нині впала в немилість, ні про який розвиток мови бути не може», — констатував він.

Як повідомлялося, з 1 березня вартість електроенергії для населення була підвищена на 25%. За новими тарифами громадяни, які використовують в місяць електроенергії до 100 кВт / год, будуть платити 57 коп за кВт / год замість 45,6 коп. Якщо обсяг спожитої електроенергії вище 100 кВт / год, але менше 600 кВт / год, то сума оплати зростає до 99 копійок за 1 кВт / год (раніше було 78,9 копійки). На 8,1 коп більше доведеться платити громадянам, які використовують в місяць більше 600 кВт / год — 156 коп замість 147,9 коп.

Такі тарифи діятимуть до 1 вересня. А потім українців чекає чергове підвищення тарифів на 25%. Останній — п’ятий етап підвищення тарифів, запланований на березень 2017 року.

Горячие новости

При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на cityband.com.ua обязательна. А также