Україна майже вдвічі менше імпортувала продуктів у 2015 році

17.02.2016 17:55
По материалам: gazeta.ua
Україна майже вдвічі менше імпортувала продуктів у 2015 році

У 2015 році Україна імпортувала продукції на 3,8 млрд доларів. Це на 41,5% менше, аніж позаторік.

Через низьку купівельну спроможність і тотальне здорождчання імпортних продуктів Україна рекордно зменшила імпорт, повідомили в прес-службі Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

«У 2014 році імпорт агропродовольчої продукції становив 6,4 млрд дол. США», — кажуть в центрі.

Найбільшими європейськими постачальниками називають Німеччину, Польщу, Францію, Італію й Іспанію, на які припало 29% поставок продовольства до України. З Європи минулого року надійшла дещо більша частка продуктів, аніж позаторік. Країни Азії, здебільшого Туреччина, Індонезія, Індія і Китай, минулого року посилили свої позиції експортерів в Україну до 20,3% проти 19,1% у 2014 році. Імпорт з країн СНД скоротився через згортання торгівлі з РФ.

«Торік Росія вперше втратила свою позицію основного експортера сільгосппродукції в Україну і зайняла третє місце, після Німеччини й Польщі», — відзначили в центрі.

Найбільше українці імпортували горіхів, цитрусових та бананів. Їх за рік завездли на 466 млн доларів. На 404 млн доларів завезли тютюну та тютюнових виробів. Велика частка імпорту припадає на рибу, какао, шоколад, каву, чай, прянощі, кокосову та пальмову олію.

Горячие новости

При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на cityband.com.ua обязательна. А также