Українці б’ють на сполох: почали скасовувати субсидії

08.03.2016 19:55
По материалам: businessua.com
Українці б’ють на сполох: почали скасовувати субсидії

Всіх, кого зловимо на внесенні неправдивих даних – субсидії позбавимо – погрожують у Міністерстві соцполітики.

В українців забирають субсидії. Соцінспектори почали масштабні перевірки.

Шукають тих, хто збрехав при заповненні декларації – і приховав свої доходи. Їх не тільки позбавляють пільг на комуналку, але й зобов’язують повернути суму, нараховану як субсидія. Це може бути і пару сотень, і пару тисяч. А є сім’я – для якої це більше ста тисяч гривень. Що може не сподобатися соцінспектору? І чому постраждають не тільки люди, які обманювали навмисне, але і ті, хто помилився.

Оксана Хоменко ледь не втратила свідомість, побачивши розмір своєї субсидії. Чотири тисячі гривень – кожен місяць протягом всього опалювального сезону.

Субсидію – оформила недавно. Чому тягнула? – каже – боялася. Мовляв, ну не може тут бути без підступу. Але до кінця зими зрозуміла – виходу немає. Платити п’ять тисяч за газ – нереально. І це при жорсткій економії. Навіть у морози – ставила котел на мінімум.

Тепер у квартирі тепло. Таку величезну субсидію жінка ніколи б не отримала – якби жила сама. Але в будинку зареєстровані – ще троє онуків, безробітна донька і чоловік-пенсіонер. Допомога виділена на всіх. У декларації Оксана Петрівна вказала – доходи сім’ї – це її пенсія, а також пенсія і зарплата чоловіка.

Якщо щось приховуєте, а ми виявимо – чекайте проблем – попередили жінку в управлінні соцзахисту. Зараз соцзабези активно перевіряють заяви одержувачів субсидії. Шукають приховані доходи. І ось за що можуть покарати.

В декларації не вказані люди, які прописані в квартирі або будинку – але при цьому мають високий дохід.

Але чи всі українці пам’ятають – хто зареєстрований у них вдома? Юристи в цьому сумніваються. Чоловік прописаний за однією адресою – але ніколи там не жив або давним-давно виїхав – для України це типова ситуація.

Перевірка встановлює – що зареєстровані в квартирі родичі отримують високу зарплату – значить, на субсидію не мають права.
А ось другий привід для штрафу. Приховування зарплати. При оформленні субсидії багато людей запевняли – вони безробітні. Зараз в управліннях праці відправляють запити в фіскальну службу. І виявляють тих, у кого насправді робота є. А значить є і доходи. Перевіряють так і пенсіонерів.

Покарати людину можуть і за те, що не вказала будь-яку допомогу від держави – наприклад, допомогу при народженні дитини до трьох років, допомогу одинокій матері тощо.

Здаєте в оренду квартиру, будинок або землю – але не повідомили про це в управління соцзахисту – теж чекайте проблем. Соцзабези зараз виявляють людей, які приховують свої доходи.

І ще один привід для позбавлення субсидії – купівля людиною чого-небудь дорожче 50 тисяч гривень за останній рік. Виявити таких людей соцінспекторам неважко.

Всіх, кого зловимо на внесенні неправдивих даних – субсидії позбавимо – погрожують у Міністерстві соцполітики. А ще кажуть – змусимо повернути ту суму, яку таким людям вже встигли нарахувати як субсидію.

Інших штрафних санкцій – немає. Раніше хотіли вилучати суму в подвійному розмірі – але від цієї ідеї відмовилися. Зараз в Україні є чимало сімей, у яких ця держдопомога сягає п’яти тисяч і навіть більше. Десятки тисяч людей отримують субсидію вже багато років. Якщо виникнуть проблеми – все одно доведеться повертати величезні гроші.

Є люди, які визнають, так – намагалися обдурити. І спокійно віддають гроші. Але деякі – реагують дуже болісно.

Субсидію зараз отримує майже кожна третя сім’я в Україні – п’ять з половиною мільйонів домогосподарств – це близько п’ятнадцяти мільйонів осіб. І більшість з них – оформили її недавно і – майже одночасно.

При цьому – претендентів на субсидії не встигли належним чином перевірити. А тепер – соцінспектори візьмуться за це впритул.
Але у Мінсоцполітики запевняють – їхня головна мета – виявити саме людей з високими доходами.

Міністр соцполітики навіть пропонує вивішувати в під’їздах списки з номерами квартир, мешканці яких отримують субсидії. Ось, приблизно ось так. Адже сусіди знають, хто їздить на дорогих авто або літає відпочивати за кордон – і побачать, що при цьому людина отримує пільгу на оплату комуналки.

Ось тільки вивішування таких листів – буде розголошенням особистих даних, що можна оскаржити в суді. Та й закликати людей – доносити на сусіда, який живе на широку ногу – це якось в дусі радянських часів.

Хоча люди пишуть анонімні заяви на сусідів вже зараз. Особливо у селах, де всі один одного знають. Таких випадків – все більше.
Хто може не переживати – це люди, у кого в банку депозит – нехай навіть на більшу суму. Їх – субсидії не позбавлять. Навіть якщо ви отримуєте тисячі гривень за відсотками кожен місяць – на пільги по комуналці право все одно маєте. Так ще влітку вирішив Кабмін.

Не відмовляють у допомозі і власникам кількох машин або будинків. Адже єдиний критерій – видати людині субсидію або відмовити – це її доходи. Парадокс – але директор приватної фірми може офіційно отримувати півтори тисячі гривень. А решта – платити собі в конверті. І теж отримувати субсидію. Мінсоцполітики – розводить руками. Мовляв, можемо виходити тільки з офіційних заробітків. У соцзабезах не на камеру кажуть – часто бачать, як люди приїжджають оформляти субсидію на дорогих іномарках. Їм тепер не потрібно навіть прибіднятися. Адже все законно.

Горячие новости

При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на cityband.com.ua обязательна. А также