З 1 квітня 2016 року вводиться абонплата за користування газовою трубою

22.02.2016 17:55
По материалам: www.mnenie.dp.ua
З 1 квітня 2016 року вводиться абонплата за користування газовою трубою

Голова “Нафтогазу України” Андрій Коболєв заявив, що, починаючи з квітня 2016 року, українцям будуть додавати щомісячну абонплату за користування газовою мережею, причому незалежно від кількості споживаного газу.

В компанії зазначили, що згідно з підрахунками компанії, за наявності лише газової плити українці сплачуватимуть 17 грн/міс. і 29 грн/міс., якщо додатково встановлений газовий котел та пообіцяли за такого нарахування з тарифів вилучити такий складник, як за перекачування газу. Плата буде обов’язковою, навіть якщо споживач взагалі не користувався газом.

Зазначимо, що за даними НКРЕ, згадана вартість, закладена у тариф, дорівнює 10,4% від “літньої” ціни (7,2 грн/куб. м), або 75 коп., тобто газ має подешевшати до 6,45 грн влітку і до 2,85 грн/куб. м взимку (зараз 3,6 грн). Абонплата передбачена законом про ринок газу, який набрав чинності в жовтні.

Разом з тим, керівник енергопрограм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський, говорячи про вигоду від цієї ініціативи, наголосив, що “абонплата вигідна для тих, хто опалює будинки газом (зараз 200 куб.м коштують 720 грн, а з абонплатою буде 599 грн), але вдарить по кишені власників газових плит, які не мають лічильників: їм доведеться сплачувати в місяць не по 21 грн за людину, а по 38 грн”.

Горячие новости

При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на cityband.com.ua обязательна. А также