З 20 березня в Україні запрацює Держпродспоживслужба

14.03.2016 13:55
По материалам: karpatskijobjektiv.com
З 20 березня в Україні запрацює Держпродспоживслужба

Голова Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа розраховує, що відомство повноцінно запрацює з 20 березня після схвалення його фінансування Комітетом Верховної Ради з питань бюджету.

«Думаю, 20 березня зможемо приступити до виконання обов’язків. На жаль, поки що, не маючи гарантій фінансування, ми не можемо набирати кадри», – сказав Лапа.

За його словами, у бюджеті на цей рік фінансування відомства передбачено не було, тому Кабінет Міністрів мав прийняти розпорядження про перерозподіл бюджетних витрат. Бюджетний комітет одержав розпорядження для схвалення 12 лютого. З того часу відбулися два засідання комітету, але в них не брала участі достатня для прийняття рішень кількість депутатів.

«Ми розраховуємо, що 16 березня бюджетний комітет збереться й урядове розпорядження буде схвалено. Потім кілька днів ми відпрацюємо погодження штатного розкладу та інших документів з Міністерством фінансів», – зазначив Володимир Лапа. Він повідомив, що гранична чисельність персоналу відомства становитиме близько 10 тисяч осіб, тоді як загальний штат ліквідованих або реорганізованих відомств, на базі яких створюється Держпродспоживслужба, налічував 13,5 тисячі чоловік. У штаті центрального апарату працюватимуть 303 особи. У середньому інспектори відомства будуть отримувати заробітну плату в 3 тисячі гривень, а керівний склад – 5–6 тисяч гривень.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів ухвалив рішення про створення Держпродспоживслужби у вересні 2014 року і доручив сформувати територіальні органи відомства в кінці жовтня 2015-го. Центральний апарат органу виконує окремі функції, однак служба досі не розпочала повноцінну роботу на місцях.

Госпродпотребслужба створюється на базі Державної інспекції сільського господарства, Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, Державної інспекції з питань захисту прав споживачів та Державної санітарно-епідеміологічної служби, які ліквідуються або реорганізуються. Згідно із законодавством, роботу в новому відомстві будуть пропонувати в першу чергу співробітникам цих органів.

Горячие новости

При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на cityband.com.ua обязательна. А также