Янукович посадив Тимошенко через газові відкати, — Латиніна

10.04.2016 20:47
По материалам: ipress.ua
Янукович посадив Тимошенко через газові відкати, — Латиніна

Екс-президент України Віктор Янукович посадив у в’язницю Юлію Тимошенко через відкати з поставок російського газу, які він хотів отримувати замість лідера партії «Батьківщина».

«Я нагадаю, що Нафтогаз — це, ось, як Газпром у Росії, царський бізнес. З пісні слова не викинеш, різні злі язики натякають, що свого часу Юлія Тимошенко підписала відомий контракт про постачання газу на Україну з Путіним, тому що, нібито, отримувала з кожної тисячі кубів відкат. А Янукович в свою чергу посадив її тому що як тільки він прийшов до влади, він вирішив, що цей відкат тепер належить йому», — заявила відомий російський журналіст Юлія Латиніна.

Журналіст зазначила, що оскільки обсяг відкатів з поставок газу визначається обсягом споживання, то обсяг споживання треба було стимулювати.
«Стимулювати це за рахунок слів, святих слів про допомогу населенню, тому що тарифи для населення і підприємств розрізнялися і в 3, і в 15, а бувало і в 20 разів», — підкреслила вона.

«Оскільки лічильників у населення не було, виникала прекрасна можливість для арбітражу. Ну, скажімо, пан Фірташ у нас контролював одночасно ряд хімзаводів. А хімзавод — це, по суті, фабрика з переробки газу в дорогий кінцевий продукт … Тобто у пана Фірташа була прекрасна теоретична можливість постачати на свої заводи безкоштовний газ і сказати, що цей газ спалило злиденне населення», — сказала Латиніна.

«Загалом, в результаті Україна виробляла 20 мільярдів кубометрів газу, ще 50 на піку імпортувала з Росії, сиділа на газовій гоці і не могла з неї злізти. Нафтогаз мав щорічну дірку в 100 мільярдів гривень — все це під приводом турботи про трудящих», — резюмувала вона.

Нагадаємо, шо у 2009 році Юлія Тимошенко одноосібно підписала «Газові угоди» з Владіміром Путіним.В свою чергу тодішній Президент Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у здачі національних інтересів та порівняв із пактом Молотова-Ріббентропа домовленості щодо виділення Росією Україні кредиту у розмірі $ 5 млрд.

11 жотня 2011 року Печерський районний суд Києва визнав екс-прем’єра Юлію Тимошенко винною у межах розгляду кримінальної справи щодо газових угод з Росією 2009 року. Її було засуджено на 7 років з позбавленням права обіймати посади у владі на 3 роки.

Тимошенко звинуватли у тому, що вона затвердила директиви Кабміну як колегіального органу на укладення економічно невигідних для України газових контрактів з Росією, за які насправді, за даними досудового слідства, уряд голосувати відмовився.

Натомість екс-прем’єр стверджувала, що підписаний нею документ хоч і є директивами, але фактично є її особистим дорученням як прем’єра, які, за її словами, вона мала право давати.

Горячие новости

При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на cityband.com.ua обязательна. А также